hein de kort hein in onze taal vijfentwintig jaar tekeningen over taal
Hein de Kort beschouw ik al jaren als de beste cartoonist die we in Nederland hebben, en ik probeer dan ook om alles wat er van hem in boekvorm verschenen is te pakken te krijgen. Toch blijkt er regelmatig iets aan mijn aandacht ontsnapt te zijn, zoals Hein in Onze Taal, een boekje met de 132 beste cartoons die Hein tussen 1989 en 2014 voor dat blad tekende. Gelukkig kun je bijna alles tegenwoordig nog antiquarisch te pakken krijgen, al vind ik dat dit soort klassiekers gewoon in druk zouden moeten blijven. Maar goed.
Hein in Onze Taal bevat een groot aantal ijzersterke cartoons, waaronder een aantal die gewoon klassiekers zouden moeten worden. Ik laat je er hier vier zien die wat mij betreft in die eregalerij zouden mogen plaatsnemen, om het zo maar te zeggen. Hein de Kort heeft namelijk niet alleen een goed ontwikkeld gevoel voor humor, hij heeft ook gevoel voor taal, waardoor je ineens gaat nadenken over de absurditeit van een woord als “toeven” of “pietlut”.
En steenkolenengels, dat is ook zo’n merkwaardig woord, dat ineens iets heel absurds krijgt als Hein ermee aan de slag gaat. En zo zit dit hele boekje vol met dit soort grappen die je niet alleen in de lach laten schieten, maar ook aan het denken zetten. “Mag het ietsje meer zijn?” Ja graag!
- Hein de Kort – Hein in Onze Taal – Uitgeverij L – ISBN 9789024567218
- Bestel het boek via een bekende webwinkel: Hein in Onze Taal
© Hein de Kort 2014