
stefano martino de kronieken van atlantis 1 eoden de krijger
Stefano Martino heeft al een behoorlijke reputatie opgebouwd als tekenaar, onder meer bij stripreeksen als De Orde van de Drakenridders, Orks & Goblins en De Wouden van Opaal, maar dit is de eerste keer dat hij zelf een scenario heeft geschreven waarbij hij zelf ook de tekeningen heeft gemaakt. Met die tekeningen is alles zeer dik in orde, die zijn geweldig, maar het verhaal, daar valt wel het een en ander op af te dingen, vrees ik.
De Kronieken van Atlantis is een fantasysage met elementen die wat al te bekend voorkomen bij elke liefhebber van het genre.
Het continent Atlantis, meer dan dertig eeuwen geleden. We bevinden ons op het moment, tien jaar na een oorlog. Eoden verloor er een arm, maar trok zich ook terug uit de maatschappij om afgelegen in een hut op een eiland te gaan wonen. Daar meert op een ochtend een boot aan. Ze zijn naar hem op zoek. Zijn broer, de koning, wordt gemanipuleerd door de hogepriester Hak-Na die belust is op de macht.
De ondergang van het koninkrijk van zijn broer kan Eoden weinig schelen, maar ook koningin Leyon zal het slachtoffer worden van die ondergang. Als hij de naam hoort van de vrouw van wie hij altijd is blijven houden, komt Eoden alsnog in actie, en dan blijkt een man met maar één arm toch ongelofelijk sterk te kunnen zijn. .
Op zich is dit niet echt een slecht fantasyverhaal, en het is ook nog eens erg goed getekend maar Martino is geen ervaren scenarist, en hij blijkt wel erg gemakkelijk terug te vallen op alle cliché’s van het genre – de vrouw die twee broers uit elkaar gedreven heeft, een hogepriester die achter de schermen de macht probeert te grijpen met manipulaties en vuile trucs, de verschillende stammen die tegen elkaar opgezet worden, en de held die een ouderwetse ruwe bolster met een blanke pit blijkt te zijn.
Spannend verhaal, leest heerlijk weg, maar Martino moet de volgende keer toch echt bij een goede scenarioschrijver aankloppen om alle valkuilen van het genre te vermijden.
- Martino – De Kronieken van Atlantis 1 Eoden, de Krijger – Uitgeverij Daedalus – € 11,25
© Scenario en tekeningen Stefano Martino 2023 Uitgeverij Daedalus