
lylian, drouin, mobidic en lorien de reuzen 5 luyana
Luyana is een Cree-meisje dat in Canada woont en dat op een dag sjamaan zal worden, net als haar moeder en grootmoeder dat voor haar ook al waren. Maar Luyana krijgt meteen wel erg veel voor haar kiezen, want het einde van de wereld is wel erg dichtbij en de goede afloop hangt volledig van haar af.
Over de gehele aarde blijken reuzen te zijn opgestaan die verwoestende krachten ontketenen, en die reuzen worden aangestuurd door één gestoorde geleerde. De kinderen die door een mysterieuze kracht worden aangetrokken komen ook overal vandaan en zullen samen het grote gevaar moeten bezweren, maar dan moeten ze wel eerst die krankzinnige geleerde moeten zien te trotseren.
De Reuzen is een stripverhaal in zes delen, en het verhaal van Luyana is het vijfde deel. De schurk Crossland is er in geslaagd om een aantal kinderen met buitengewone natuurlijke vermogens te koppelen aan reuzen, waardoor die kinderen hem onvoorwaardelijk gehoorzamen. Luyana zal die betovering moeten zien te doorbreken, maar gemakkelijk zal dat niet gaan.
Een sublieme fantasystrip die gaat over alle problemen waar onze wereld momenteel mee te maken heeft, en die kinderen de kracht geeft om de moed vooral niet op te geven. Mooi getekend, en een fascinerend verhaal.
- Lylian, Drouin, Mobidic en Lorien – De Reuzen 5 – Luyana – Diedeldus – € 10,25 – Uitgeverij Daedalus
© scenario Lylian, tekeningen Mobidic, artistieke leiding, storyboard en cover Paul Drouin 2024 Uitgeverij Daedalus