jarry, dellac, campanella avdisha en powell i.s.s. snipers 5 halley
Vijftig procent organisch, vijftig procent machine, honderd procent killer, dat is de omschrijving van een I.S.S. Sniper. Ze dienen de grootste schoften van de ruimte, de Federatie der Verenigde Planeten en ze worden overal gevreesd om hun nietsonziende bruutheid en geweld
De stripreeks I.S.S. Snipers draait steeds om één lid van dit elite-team en elk deel is een afgerond verhaal. Deel 5 gaat over Halley, die door HG Gates werd geselecteerd toen de dierlijke bevolking van een planeet werd uitgeroeid, en hij in haar potentieel zag. Als ze is omgebouwd tot een onverslaanbare vechtmachine geeft hij haar de meest onmogelijke opdrachten
Getransformeerd door talloze chirurgische ingrepen, en vooral onderdrukt en tot in het bot vernederd en tot slaaf gemaakt, heeft I.S.S. Sniper Halley maar één doel: wraak nemen op haar beul, H.G. Gates. En wanneer ze bij haar laatste opdracht de meest waardevolle bron van het universum in handen krijgt: een wandelend cognitief vermogen dat verbinding kan maken met de universele server van de Federatie, weet Halley dat ze het monster dat ze is geworden de vrije loop zal laten op een manier die Gates niet zag aankomen, ondanks de geprogrammeerde Snipersgeest vol beperkingen die hij Halley meegaf.
I:S:S Snipers geeft niet bepaald een optimistisch toekomstbeeld, maar het is een bijzonder fascinerende science fictionreeks met een subliem scenario en geweldige tekeningen. Topreeks, en dit is een topaflevering in die reeks.
- Jarry, Dellac, Campanella Avdisha & Powell – I:S:S Snipers – 5 Halley – Silvester Strips – € 11,95
- Bestel de strip hier rechtstreeks bij de uitgever, Silvester Strips





© scenario Nicolas Jarry, tekeningen Erion Campanella Avdisha 2026 Silvester Strips