jan dirk barreveld en robby van der meulen kind aan huis 2 door één deur
Herman en Geke moesten er, zie Kind aan huis deel 1, aan wennen dat hun volwassen zoon Eddie weer bij ze is ingetrokken (met hond), en hoewel Herman er nog steeds erg veel moeite mee heeft vindt Geke het wel gezellig, maar dat wordt anders als Eddie een serieuze liefde tegen het lijf loopt.
Het komt er zelfs van, in dit tweede deel van deze hilarische familiestrip over botsende generaties, dat Eddie en Anja samen gaan wonen, al is dat weer van zeer korte duur als Herman hun woning onbewoonbaar weet te maken. Later kopen ze alsnog een huisje, al is dat vlakbij, zodat de perikelen gewoon door kunnen gaan.
In dit tweede deel van deze gagstrip (steeds twee kolommetjes waarin één grap wordt uitgewerkt) zijn wat mij betreft vooral de grappen over de ouder wordende Herman erg geslaagd. Want deze strip gaat niet alleen over generaties die botsen, hij gaat ook over ouder worden, over burenruzies, over een zoon die langzaam maar zeker zijn draai in het leven begint te vinden en nog veel meer.
Een simpele gagstrip, maar dan wel een hele goede. Zie de voorbeelden die ik je hier laat zien.
- Barreveld & Van der Meulen – Kind aan huis 2 Door één deur – Uitgeverij Personalia – € 9,95
- Bestel de strip rechtstreeks bij Uitgeverij Personalia




© tekst Jan Dirk Barreveld, tekeningen Robby van der Meulen 2026 Uitgeverij Personalia