fabien grolleau en mathieu demore menji en de slangdraak
Menji en de slangdraak is een verrassend goede strip, die je zomaar over het hoofd zou zien omdat hij bedrieglijk simpel getekend is en omdat het omslag je niet meteen nieuwsgierig maakt naar het verhaal, maar als je begint te lezen (hier krijg je vast de eerste vier pagina’s te zien), merk je dat het verhaal geraffineerder in elkaar zit dan je op grond van de simpel ogende tekeningen zou denken. En als je de tekeningen beter bekijkt blijken die ook effectiever te zijn dan je zou denken, met kleine verrassingen als stenen in de vorm van vissenkoppen en verderop nog heel veel meer subtiele details die het een genot maken om dit verhaal te lezen en vooral te bekijken.
Het verhaal speelt zich af in de mystieke wereld van krijgsheren en de samoerai, in het jaar 17, tijdens het bewind van Keizer Raäna IV van de Archipel der Krioelenden, en begint op het Verwrongen Eiland bij Meester Vos en zijn dienaar Menji. Menji is niet bepaald moedig, en ook niet al te slim. Toch helpt hij zijn meester Vos waar hij kan.
Elke duizend-en-een jaar komt er een legende tot leven… De terugkeer van de legendarische Slangdraak! En dat moment breekt net nu aan.
Men zegt dat de eerste die hij ziet zijn meester wordt, en over zijn buitengewone krachten zal beschikken… Meester Vos is vastbesloten om met behulp van de krachten van de Slangdraak de macht over de Archipel der Krioelenden over te nemen. Daarvoor heeft hij de hulp nodig van Menji, zijn tamelijk onnozele dienaar. Maar ook de krijgsmannen van de Keizer zijn op pad, en de Keizer heeft een legertje astrologen ingehuurd om de preciese tijd en plaats van de verschijning van de Slangdraak te bepalen.
Ondertussen is Menji onverstoorbaar op zoek naar de speciale vis die zijn meester nodig zegt te hebben, en hij heeft daarbij van verschillende kanten onverwachte hulp gekregen. De onschuldige en buitengewoon aardige Menji weet zo op een wonderbaarlijke manier een voorsprong te krijgen op alle gewetenloze en machtswellustige schurken.
Hoe het verhaal precies verloopt en hoe het eerste deel (van de twee) afloopt ga ik je hier niet aan je neus hangen, daarvoor moet je deze onverwacht leuke en goede strip zelf maar aanschaffen. Je zult er geen spijt van hebben!
- Grolleau en Demore – Menji en de slangdraak – Silverster Strips – € 9,95
- Schaf de strip hier rechtstreeks aan bij de uitgever Silvester Strips




© scenario Fabien Grolleau, tekeningen Mathieu Demore 2025 Silvester Strips