
peru, créty, palescandolo orks & goblins 18 de meute
De fantasystrips die gesitueerd zijn in het universum Aquilon met haar vele verschillende volkeren, die allemaal hun eigen stripreeksen krijgen, zijn eigenlijk de fabels en legendes van onze tijd. Goede verhalen die ons een spiegel voorhouden van onze huidige maatschappij, verpakt in een spannend fantasyverhaal vol vreemde volkeren, zoals de Orks en de Goblins, die normaalgesproken op voet van oorlog met elkaar leven, waarbij de kleine groene Goblins het laagste op de maatschappelijke ladder van Aquilon staan
Het achttiende deel van de reeks over de Orks en de Goblins vertelt het verhaal van de Meute, de onwaarschijnlijke vriendschap voor het leven tussen de Ork Moker, die de onbetwiste leider van de Meute is, en zijn onmisbare assistent en goede vriend, de Goblin Beurs, die het brein van de bende is. Ze zijn met een boot op weg naar het kasteel dat ze gekocht hebben om er na een leven van bloedvergieten als huurlingen rustig te kunnen leven.
Ze komen in een storm terecht en Moker redt de zoon van Beurs ternauwernood, maar komt zelf meer dood dan levend aan land. Dan besluit de meute dat Beurs de leiding moet overnemen, wat zeer uitzonderlijk is, want een Goblin als chef bij een gemengde meute van Orks en Goblins, dat is nog nooit vertoond. Als ze bij het kasteel aankomen blijkt dat een flinke opknapbeurt nodig te hebben, maar het vergt wat overtuigingskracht om de dorpsbewoners vo ver te krijgen dat ze willen komen helpen. Dat lukt uiteindelijk wel, maar dan gebeurt er iets waarbij een volk dan aan de overkant van de rivier woont betrokken is, waardoor de Meute toch nog een laatste keer serieus in actie zal moeten komen.
Een verhaal over noodlot, vriendschap, trouw, kracht, gezond verstand en nog heel veel meer. Het verhaal zit heel goed in elkaar en is fantastisch getekend. Het opmerkelijke aan deze reeks is dat er steeds weer nieuwe scenaristen en tekenaars een verhaal mogen maken, maar dat de sfeer van Aquilon toch onverminderd sterk behouden blijft, en dat je telkens weer sympathie weet op te brengen voor die afzichtelijke groene Goblins en die kolossale domme Orks. Kortom, een heerlijke strip met onverwacht veel diepgang.
- Peru, Créty, Palescancolo – Orks & Goblins 18 – De Meute – Daedalus – € 12,25 (sc) of € 24,50 (hc)
© scenario Olivier Peru, tekeningen Stéphane Créty, geassisteerd door Juliette Créty, inkleuring Claudia Palescandolo 2025 Daedalus