corbeyran en surzhenko ray ringo 2 de gevangene
Ray Ringo is dezelfde Ringo die ooit in het leven werd geroepen door stripmaker William Vance, maar in zijn nieuwe avonturen, geschreven door Corbeyran en getekend en ingekleurd door Roman Surzhenko maakte hij in het eerste verhaal al zijn laatste reis als agent voor het postkoetsbedrijf Wells Fargo. Hij ging akkoord met die laatste trip omdat hij op weg ging naar zijn verloofde Lean.
Lean werd ondertussen ontvoerd door haar mormoonse familie die vervolgens in handen viel van de Shoshone, onder leiding van de psychopaat Nayati, die de hele familie uitmoordt maar Lean voor zichzelf wil houden.
We volgen in dit tweede deel, De Gevangene, de speurtocht van Ray Ringo en zijn vriend Jerry naar Lean, terwijl we tegelijkertijd zien hoe het Lean vergaan is via flashbacks. Zo krijgen we ook een inkijkje in het leven van de Shoshone, en komen we er achter dat femicide-gedragingen zeker niet alleen van deze tijd zijn. Nayati heeft zich Lean al volledig toegeëigend, terwijl de jonge vrouw het daar absoluut niet mee eens is.
In de loop van het verhaal komen we er achter hoe Nayati zo geworden is als hij nu is en welke frustraties aan zijn psychopatische gedrag ten grondslag liggen. De vraag is nu vooral of Ringo zijn verloofd op tijd zal kunnen bereiken en of hij zijn wraakgevoelens in de hand zal weten te houden.
Meer ga ik niet vertellen, maar geloof me als ik zeg dat het een buitengewoon realistisch westernverhaal is met meerdere lagen. Een aanrader dus,
- Corbeyran & Surzhenko – Ray Ringo 2 De Gevangene – Le Lombard – € 9,99
- Bestel de strip hier bij een bekende webwinkel: De Gevangene




© scenario Corbeyran, tekeningen Roman Surzhenko 2026 Le Lombard