
denis bajram universal war two deel 3 de exodus
© Denis Bajram 2017 Casterman
Universal War One was een compleet stripverhaal in zes delen, een science fiction-epos dat ongekend was. De apocalyptische Eerste Universele Oorlog vaagde de mensheid zowat weg uit het heelal. In de tweede reeks, Universal War Two, waarvan De exodus deel drie is, bevindt een klein groepje overlevenden zich in een ruimteschip, terwijl een angstaanjagende, ongrijpbare vijand opnieuw het zonnestelsel bedreigt.
Dennis Bajram weet met zijn tekeningen en met zijn buitengewoon ingenieuze verhaal de nietigheid van de mens mooi neer te zetten, en ook de futiliteit van leiders, religies en dergelijke. De jonge vrouw Thea en haar vrienden hebben uit het verleden Kalish gehaald, een mythische figuur die als de stichter van het al even mythische Canaän beschouwd wordt, maar Kalish reageert vooral geïrriteerd als hij als de grote profeet wordt aangesproken (“wat heb ik misdaan dat dit religieus gezwam nog altijd bestaat?”) en is ronduit geschokt als hij ontdekt dat er op de planeet Canaän na zijn dood beelden van hem zijn gemaakt. En hij ziet zich al zeker niet als de redder van de mensheid.
Ondertussen komt het ruimteschip en zijn kleine bemanning steeds opnieuw in de problemen, door merkwaardige driehoeken die aan het ruimteschip vastkleven en doordat ze op een onverklaarbare manier in een uithoek van het heelal belanden die wel heel luguber is. Thea gaat daar op Mars, dat daar in een soort planetenkerkhof terecht lijkt te zijn gekomen, nog wat kinderen redden, wat ook niet zonder complicaties gaat.
Al met al is dit een science fictionserie die er niet alleen schitterend uitziet dankzij het magnifieke tekenwerk, maar die ook nog eens kans ziet de clichés van het genre wat te vermijden in een spannend verteld verhaal met een paar hoofdpersonen waar je gaandeweg van gaat houden. Een aanrader kortom.
- Denis Bajram – Universal War Two – Deel 3 De exodus – Dargaud – ISBN 9789030371229
- Bestel de strip hier bij een bekende webwinkel: De exodus