
roland iselin unguided road trip door de usa en zwitserland
© Foto’s Roland Iselin 2017 Scheidegger & Spiess
Unguided Road Trip, een trektocht over wegen zonder plan, door de USA en Zwitserland. Roland Isegrin fotografeerde een landschap dat op een opmerkelijke manier aangekleed is, alsof het ervoor bedoeld is. Een hedendaags landschap met zaken die je maar al te gemakkelijk over het hoofd ziet, en die over een paar jaar al weer verdwenen en volledig vergeten zijn. Maar Iselin legde ze vast, en je ontkomt niet aan een glimlach hier en daar, en je staat verbaasd stil bij eenvoudige, schijnbaar vanzelfsprekende zaken.
Er spreekt ook melancholie uit de foto’s van Iselin, de melancholie van verlopen uitspanningen die een bepaald soort treurigheid uitstralen. De vergeefsheid van het leven in zijn algemeenheid lijkt hier wel gestold in de foto’s van het landschap zoals dat door deze fotograaf werd vastgelegd.
Nadine Olonetzky schreef er essays bij, maar feitelijk spreken deze foto’s helemaal voor zichzelf. Humor en melancholie, weemoed met een glimlach. Mooi.
- Roland Iselin – Unguided Road Trio – Scheidegger & Spiess – ISBN 9783858815170
- Bestel het boek hier bij een bekende webwinkel: Unguided Road Trip