moors magazine

 –  contact
« Terug naar naar de voorpagina Kies een categorie:
Of vind wat je zoekt:

colofon

moors magazine is de dagelijkse elektronische krant van holly moors, gestart op 13 november 2002, en vanaf die dag (bijna) elke dag verschenen.

identiek geweest
mei 2017Voorpagina Holly's hoekje Fotoseries identieke tweelingen in limburg

identieke tweelingen in limburg 
huizen in en rond schin op geul 


 

 

 

 

 

 

 

 

Architecten die na een paar jaar hun creaties opnieuw gaan bekijken zullen af en toe wel stomverbaasd moeten zijn, vooral als ze zien wat er met hun identieke tweelingen is gebeurd. We hebben het dan over huizen, meestal twee-onder-één-kap, die ooit begonnen zijn als identieke huizen, maar die in de loop der tijd een volstrekt eigen karakter hebben ontwikkeld.

We hebben het dan niet over opmerkelijke verschillen in voortuintjes, want die zijn vaak ook hilarisch, maar vooral in de aanpassingen die in de loop der jaren zijn gedaan, van andere kleuren tot het toevoegen van dakkapellen, het vervangen van deuren, kozijnen en ander materiaal. Soms levert het spectaculair andere huizen op, soms doen je ogen bijna pijn van het bijgespoten-auto-effect, als de ene gevel wel schoongemaakt is en de andere niet, of de kleuren verschillen maar een fractie. In Limburg vonden we weer een paar fraaie voorbeelden van identieke tweelingen die in de loop der jaren licht tot ernstig uit elkaar gegroeid zijn.

Met andere woorden: zoek de verschillen!

De galerie werkt als volgt:
Klik op een foto en hij verschijnt groot in beeld, klik rechts op de foto en je gaat naar de volgende, klik links en je gaat terug, klik naast de foto en je komt weer hier.

Meer uit elkaar gegroeide tweelinghuizen:

  • langs de Meerweg in Haren
  • in Hoogezand
  • in Trier