moors magazine

 –  contact
« Terug naar naar de voorpagina Kies een categorie:
Of vind wat je zoekt:

colofon

moors magazine is de dagelijkse elektronische krant van holly moors, gestart op 13 november 2002, en vanaf die dag (bijna) elke dag verschenen.

hol schildert nov 18 no 2
november 2018Voorpagina Holly's hoekje Kunst en curiosa Schilderijen holly’s schilderijen november 2018 nummer 2

holly's schilderijen 
november 2018 
nummer 2 

Een compositie in zwart, rood en wit. Het gaat me niet om de kleur van het schilderij, maar om het effect, het spel met het perspectief en de dieptewerking. Bovendien hou ik van rood en zwart. Bij mij is het een kwestie van Schoonhoven ontmoet Escher, Morandi en Vasarely, en ik voeg er dan graag nog een ruw randje aan toe en laat het toeval tot op zeker hoogte een kleine rol meespelen, zodat het voor mezelf wat spannender wordt. Ook dit is weer een variatie op een thema, ritmisch opgezet, als in de jazz.

Ik heb dit schilderijtje met verdunde rode, witte en zwarte acrylverf geschilderd op een stukje karton waarop linnen is geplakt van 25 x 25 cm. Het craquelé-effect dat je ziet is ontstaan doordat ik de verf zo verdund heb dat de pigmentdeeltjes zijn gaan zweven, waarna ze op een andere manier aan het hout gaan hechten. Het is finetuning op hoog niveau om het zo te krijgen als je het hebben wil, kan ik je verzekeren, want verf is al snel te dun of te dik. Kleine schilderijtjes vind ik lastiger dan grote, maar deze is toch wel aardig goed gelukt, vind ik zelf.

Holly Moors, november 2018

De galerie werkt als volgt:
Klik op een schilderij en het komt groot in beeld, klik je dan rechts dan ga je door naar het volgende plaatje, klik je links dan ga je terug, klik je naast het plaatje, dan kom je weer hier.

  • meer schilderijen van Holly Moors