moors magazine

 –  contact
« Terug naar naar de voorpagina Kies een categorie:
Of vind wat je zoekt:

colofon

moors magazine is de dagelijkse elektronische krant van holly moors, gestart op 13 november 2002, en vanaf die dag (bijna) elke dag verschenen.

hol stempelt 29 maart 18
maart 2018Voorpagina Holly's hoekje Kunst en curiosa Stempelkunst holly’s stempelkunst dd 29 maart 2018

holly's stempelkunst 
dd 29 maart 2018 

Het is merkwaardig dat als je een cirkeltje gebruikt waar een driehoekje in zit sommige mensen daar direct een oog in menen te zien. Voor mij blijft deze stempelgrafiek een abstracte compositie die vooral bedoeld is om vreemde diepte-effecten te bereiken en perspectiefwisselingen te bewerkstelligen, en dat is weer aardig gelukt. Voorwaarde is wel dat je een beetje afstand neemt en even wat geduld hebt.

Ik heb dit keer gestempeld met een versgesneden parallellogram, driehoekige en rechthoekige stempeltjes  en een cirkeltje gesneden uit plastic gummen in gele, rode, blauwe en bruine stempelinkt op een vel passepartoutkarton van 29 x 20 cm, beeldformaat 28 x 18,5 cm, de individuele vakjes zijn ongeveer 7 x 5 cm.

Ik laat eerst de hele stempelgrafiek zien van vier kanten, dan zoom ik in op een cluster, om te laten zien dat de verschillende vakjes verbindingen met elkaar aangaan, en tenslotte op één van de individuele vakjes.

Wat afstand nemen en even wat langer kijken loont, omdat het gezichtsbedrog en de perspectiefwisseling ook nog eens veranderen bij elke kanteling. Bij de details kun je zien hoe de grafiek is opgebouwd, en hoe je als kijker op het verkeerde been gezet wordt, en kun je misschien een beetje bedenken hoe de merkwaardige dieptewerking ontstaat
Holly Moors, 29 maart 2018.

De galerie werkt zo:
Je klikt op een van de plaatjes, dat verschijnt dan groot in beeld. Vervolgens kun je op je mobiele telefoon naar rechts of links vegen of als je voor een groot beeldscherm zit op de pijltjes links of rechts klikken. Je kantelt dan eerst de volledige grafiek en zoomt vervolgens in twee fasen in.

Voor meer stempelkunst (ook van jaren geleden):

  • Holly’s stempelkunst

Veel van de stempelgrafieken (allemaal in een unieke oplage van één enkel exemplaar) zijn nog te koop. 395 euro inclusief lijst, museumglas en verzending. Belangstelling? Stuur een mailtje naar [email protected]