moors magazine

 –  contact
« Terug naar naar de voorpagina Kies een categorie:
Of vind wat je zoekt:

colofon

moors magazine is de dagelijkse elektronische krant van holly moors, gestart op 13 november 2002, en vanaf die dag (bijna) elke dag verschenen.

februari 2022Voorpagina Holly's hoekje Kunst en curiosa Tekeningen variaties op een thema tekeningen in twee fases

variaties op een thema 
tekeningen in twee fases 

In een sigarenkistje kwam ik een stapel tekeningen tegen die allemaal een variatie op een thema bleken te zijn. Lang geleden gemaakt met een dun rotringpennetje en twee fineliner-viltstiftjes, de een roze, de ander lichtblauw.

De basistekening is zoals altijd bij dit soort series (ik heb er veel meer gemaakt) buitengewoon simpel, maar dat blijkt al snel gezichtsbedrog, want als je de basistekening gaat ontleden, wat ik hier in tweeënveertig variaties doe, blijkt er toch behoorlijk wat meer in te zitten dan je op het eerste gezicht zou verwachten.

Een oefening in beter kijken, zou je dus kunnen zeggen, en dan laat ik je hier alleen nog maar de deconstructieserie zien – in hetzelfde kistje zaten nog heel veel meer variaties op dezelfde basistekening, daar kom ik later nog op terug. Maar kijk eerst maar eens naar deze reeks – er zit geen dubbele bij. Mocht je twijfelen, kijk dan nog maar eens heel goed.

De galerie werkt als volgt:
Klik op een tekening, dan verschijnt die groot in beeld. Als je dan rechts op die tekening klikt ga je verder naar de volgende, klik je links, dan ga je een stap terug. Klik je naast de tekening, of ben je bij de latste aangekomen, dan kom je weer hier terecht.

  • Meer tekeningen van Holly Moors