
cebra files driedubbele monografie van het deense architectuurbureau cebra 2001-2017

Drie zware boeken in een slipcase
© Cebra 2017 DOM Publishers
In Denemarken kun je niet meer om ze heen, de drie vernieuwende architecten die in 2001 samen in Aarhus het architectenbureau CEBRA oprichtten: Mikkel Frost, Carsten Primdahl en Kolja Nielsen. Ze worden als pioniers beschouwd in de Scandinavische architectuur en sinds 2015 hebben ze ook een kantoor in Abu Dhabi om daar een groot project van de grond te kunnen krijgen.
Inmiddels gaat het om een team van zesenveertig werknemers die allemaal gepassioneerd met architectuur bezig zijn, en als je wil zien wat dit bureau in de afgelopen zestien jaar zoal voor elkaar gekregen heeft hoef je alleen maar de CEBRA Files aan te schaffen, een indrukwekkend overzicht van hun werk in drie zware delen, op schitterend glanzend papier gedrukt, in een slipcase, voor een feitelijk absurd laag bedrag te koop.
In twaalfhonderd bladzijden maak je niet alleen een chronologische reis door hun werk, maar krijg je ook heel veel schetsen en tekeningen te zien en kun je meteen ook zien hoe een goede architect zijn werk optimaal presenteert – want ook daar zit je soms met open mond naar te kijken. De drie boeken geven een werkelijk verbluffend overzicht, waarin je echt van de ene verbazing in de andere valt en waarin de bewondering voor de drie architecten met elk project dat je in de boeken bekijkt alleen maar groeit.
Het enige bezwaar dat je zou kunnen hebben is dat het wel erg veel is, twaalfhonderd bladzijden, maar dat bezwaar valt eigenlijk meteen weg als je ervan doordrongen raakt wat de kwaliteit is van wat je hier te zien krijgt, op allerlei vlakken, want ze ontwierpen ook een speeltuin, en andere kleinschalige zaken, naast enorme projecten. En de tekeningen, schetsen en foto’s zijn allemaal zo verbazingwekkend goed dat je alleen maar een diepe buiging kunt maken: Chapeau!
CEBRA Files 01,02 03 is een absolute aanrader voor architecten, architectuurstudenten en iedereen die in architectuur geïnteresseerd is. Je bent er wel een tijdje zoet mee, maar dat is de moeite meer dan waard.
- CEBRA Files 01,02 03 – 3 delen in een slipcase – DOM Publishers – ISBN 978-3-86922-603-3
- Bestel de boeken hier bij een bekende webwinkel: CEBRA Files