
sandra hofmeister hg/ed leven met de natuur architectuur, topografie, landschap
Living with nature / Bewohnte natur is een tweetalig boek over architectuur, topografie en landschap. Een bijzonder boek, want aan de hand van twintig huizen die werkelijk midden in de natuur staan kom je in een wereld terecht die volkomen haaks staat op die van de wereld van de grote stad.
Bijzondere landschappen vragen ook om bijzondere huizen, en de architecten die deze huizen hebben ontworpen hebben dat allemaal op hun volstrekt eigen manier perfect begrepen. Het levert een groot aantal totaal van elkaar verschillende, maar verbluffend mooie en fascinerende huizen op.
Ik laat je hier de zes pagina’s zien die gewijd zijn aan het huis, of liever de bivakhut, die op het omslag van het boek staat – een vreemde kubus in een ruw berglandschap op de grens van Slovenië en Italië, zodat je een idee krijgt van de aanpak van het boek – je krijgt van elk project fraaie foto’s te zien van zowel exterieur als interieur, de tekeningen, en uitgebreide informatie (waarbij in kleine lettertjes ook alle informatie over architecten, jaar van ontstaan enzovoorts).
De bijzondere huizen die in het boek kunt vinden zijn onder meer een Britse watermolen, een betonnen huis dat uitkijkt over het Lago Maggiore, berghutten in de Rocky Mountains, een aantal vreemde torens in het Île de France, een opmerkelijk strandhuis in Nieuw Zeeland, een verbouwde ruïne in de Midlands in Engeland, een zeewierhuis in het Kattegat, een houten huis in de duinen in Chili, een huis waarin bomen groeien in Spanje, een bijzonder huis dat volledig opgaat in het IJslandse landschap, een huis tussen de boomtoppen van het Atlantische regenwoud, en nog een paar intrigerende huizen.
Je reist met dit boek de hele wereld over, en voor elk landschap kom je weer andere oplossingen tegen voor problemen die zich voorgedaan hebben, en overal zijn ze elegant opgelost, en eerlijk gezegd zit er geen huis bij waar ik niet graag een week in zou willen wonen. Wat een inspirerend boek!
- Sandra Hofmeister (Hg/Ed) – Bewohnte Natur / Living with Nature – Edition Detail – ISBN 9783955534004
- Bestel het boek hier bij een bekende webwinkel: Living with Nature
Aan de Sloveens-Italiaanse grens balanceert deze glimmende doos in het midden van het ruige rotsige berglandschap van de Kanin bergen. Het is een winterbivakplek, als de naburige berghut dicht is. Voor de architecten was dit een ware uitdaging, niet alleen vanwege de extreme weersomstandigheden, maar ook door de moeilijke bereikbaarheid van de plek op 2260 meter hoogte. De geprefabriceerde houten constructie werd per helikopter naar de plek vervoerd, waar de aluminium panels eromheen werden geplaatst. Alles werd op een betonnen ondergrond vastgeschroefd met behulp van stalen platen en verder vastgezet met zes stalen kabels. De smalle voorkant bestaat bijna geheel uit glas, zodat je een adembenemend uitzicht op het dal hebt, en op heldere dagen tot aan de Adriatische Zee toe. Er kunnen negen mensen overnachten.
Elk project krijgt in het boek de ruimte, met foto’s, tekeningen, en uitgebreide informatie.
© 2018 Detail