
the village out west the lost tapes of alan oakes veldopnames van de folkscene in de jaren 60 in californië
Het Berkeley Folk Music Festival in Californië werd gehouden van 1958 tot 1970 en was zo goed als vergeten. Mississippi John Hurt, Reverend Gary Davis, Doc Watson, Elizabeth Cotten en Jimmy Driftwood zijn maar een paar van de namen van grootheden die er optraden. Een jonge Alan Oakes, een technicus en radioman, maakte vanaf het begin opnames, en hij was ook geïnteresseerd in de jonge garde, Larry Hanks, Mark Spoelstra, Ed Trickett en Kathy & Carol bijvoorbeeld, die aan de voeten van de grootmeesters ook mochten optreden.
De indruk bestaat soms dat New York en dan met name Greenwich Village het epicentrum van de Amerikaanse folkscene in de jaren zestig was, maar de teruggevonden opnames van Alan Oakes laten horen dat er in Californië een al net zo bruisende en energieke folkscene actief was. In deze compilatie vind je live-opnames die nooit eerder te horen waren van Doc Watson, Fred McDowell, Rev. Gary Davis, the New Lost City Ramblers en Kilby Snow, naast toen lokaal bekende en rijzende sterren Mark Spoelstra, Larry Hanks, Kenny Hall, Jim Ringer, en Hank Bradley, naast vele, vele anderen.
Twee cd’s bomvol met de ene aangename verrassing na de andere, alsof je een tijdreis maakt en live aanwezig bent bij dat festival ruim een halve eeuw geleden. Toen Alan Oakes in 2019 overleed wist zijn weduwe niet waar ze met al die banden heen moest – gelukkig zijn ze uiteindelijk bij het Smithsonian terecht gekomen, en dat leverde deze fantastische dubbel-cd op, met uitgebreid boekje met essays en achtergrondinformatie – voorbeeldig gedaan. En het smaakt naar meer, moet ik bekennen, want ik kreeg hier een enorm goed humeur van.
- The Village Out West – The Lost Tapes of Alan Oakes – Field Recordings of the 1960s California Folk Music Scene – Smithsonian Folkways
- Bestel de cd’s hier bij een bekende webwinkel: The Village Out West