mieke van dam en albert van veenendaal a pinch of sea salt
Toen veteraan Albert van Veenendaal, die alle grenzen van de piano in de loop van zijn carriëre al uitgebreid geëxploreerd heeft, aan Mieke van Dam vroeg of zij met haar theremin (die je wellicht het beste kent uit Good Vibrations van de Beach Boys) om met hem een improvisatieset te spelen in Orgelpark in Amsterdam besloten ze om hun repetities op te nemen.
Dat bleken meteen al zulke fascinerende opnames te zijn dat ze uit die uren samen spelen gemakkelijk een geweldige cd konden samenstellen die laat horen hoe deze twee rasmusici elkaar gevonden hebben in het daadwerkelijk samen spelen – niet alleen worden hier alle mogelijkheden van de piano uitgebreid benut, ook de theremin wordt op veel verschillende manieren ingezet- de ene keer denk je een cello te horen, dan een blaasinstrument en dan weer een, tja, theremin.
Het speelplezier spat er af, en dat betekent in de praktijk dat je als luisteraar ook meteen heel blij wordt van deze muziek, want je hoort gewoon met hoeveel lol hier samen gespeeld wordt, en met hoeveel humor ook. Soms voluit, dan lijkt het wel een klein orkest, dan wordt het feest, soms heel mooi ingetogen, en dan wordt het bijna adembenemend mooi.
Een bijzonder, uniek album, om te koesteren zo mooi.
- Mieke van Dam & Albert van Veenendaal – A Pinch of Sea Salt – Minimal Damage Recordings – ToonDist
Luister hier naar een paar fragmenten:

- Albert van Veenendaal – geprepareerde piano
- Mieke van Dam – theremin