
danças ocultas inspirar
Danças Ocultas is een Portugees kwartet dat met vier diatonische accordeons een bijzonder geluid weet te creëren. Dat doen ze al sinds 1989, dus in die zesendertig jaar hebben de vier mannen wel geleerd om mooi samen te spelen. En dat kun je horen.
Hun album Inspiras is een absoluut juweeltje, met muziek die bijna niet te pakken is, en die je dan ook beslist wat vaker moet beluisteren, want dan hoor je pas echt goed hoe ze die vier accordeons samen tot een oneindig hoger plan brengen. Impressionistische folk zou je het kunnen noemen, maar het beste advies dat ik je kan geven is gewoonweg luisteren en dan nog drie keer luisteren. Want dit is nu echt weer eens wat ze wel een groeiplaatje noemen, een album dat bij elke draaibeurt beter lijkt te worden.
- Danças Ocultas – Inspiras – Galileo Music – distr Xango
Luister hier naar een paar fragmenten, en luister vooral ook even goed hoe ze het laatste nummer van het album, Lumiére, afsluiten:
Danças Ocultas
- Artur Fernandes
- Filipe Cal
- Filipe Ricardo
- Francisco Miguel