Hirundo Maris, Looking for new horizons, Book 1 is een opmerkelijk album dat laat horen dat de multiculturele samenleving niet bepaald iets van deze tijd is, maar dat zelfs in de middeleeuwen al een intensieve uitwisseling en samenwerking plaatsvond van musici.

Muziek en poëzie zijn altijd al de grote verbindingsfactoren geweest, de bruggen die culturen met elkaar konden verbinden. Muziek is een universele taal  die alle grenzen laat wegvallen en die mensen tot in het diepst met elkaar kan verbinden.

Arianna Savall, met haar sopraan, harp, en lier, Petter Udland Johansen, die met zijn tenor, traditionele viool en Hardanger fiddle de geest van de Noren vertegenwoordigt en Tristan Driessens die altijd al bruggen heeft weten te bouwen tussen muzikale genres vormen de kern van het gezelschap dat hier middeleeuwse muziek van de Noorse fjorden tot het Ottomaanse rijk laat horen, en heel veel ertussenin.

En dat allemaal opgenomen met een internationaal gezelschap van virtuoze musici die elkaar vinden in de verbinding die deze unieke muziek ook nu nog weet te brengen.

Luister hier naar een paar fragmenten: