naragonia quartet nehalennia
Sinds 2003 vormen Pascale Rubens en Toon van Mierlo samen al Naragonia. Pascale speelt diatonische accordeon, viool en zingt, Toon speelt ook de diatonische accordeon en doedelzakken. Vanaf 2006 werd het duo een kwartet en dat Naragonia Quartet, met Maarten Decombel (mandola en gitaar) en Luc Pilartz (viool) is echt een sublieme folkband, waarbij traditie en vernieuwing hand in hand gaan.
Al bij het openingsnummer van hun album Nehalennia, Limosa, hoor je dat ze folk weten te combineren met het beste van de minimal music van iemand als Michael Nyman, en dan zit je toch meer in de modern klassieke hoek.
In de bijna twintig jaar dat het kwartet nu samen speelt hebben ze een hecht geluid ontwikkeld waar je soms alleen maar met ingehouden adem naar kunt luisteren. Vooral de soms fluisterzachte passages zijn van een wonderbare schoonheid. En even later gaan ze dan weer voluit en kun je niet meer stil blijven zitten en is het duidelijk de bedoeling dat je gaat dansen. Een verrukkelijk nieuw album van een heerlijke band.
Ga op hun website vooral ook even naar de afdeling video’s en bekijk daar eens een aantal live-opnames – dat is puur genieten, alleen al door de manier waarop ze naar elkaar kijken en samen spelen. Een absolute topband.
- Naragonia Quartet – Nehalennia – Trad Records
Luister hier naar een paar fragmenten:

Naragonia Quartet
- Maarten Decombel – gitaar
- Luc Pilartz – viool
- Pascal Rubens – diatonische accordeon en viool
- Toon van Mierlo – diatonische accordeon, doedelzak, saxofoons en fluiten
Gasten
Grégory Jolivet – hurdy-gurdy
Jeroen Geerinck – bodhran
Composities Toon van Mierlo
Arrangementen Naragonia Quartet