
freek de jonge en erik kriek plu
© Freek de Jonge en Erik Kriek 2017 Uitgeverij Rubinstein
Erik Kriek is een veelzijdig tekenaar, die niet alleen moord- en doodslagliedjes kan verstrippen tot een fraaie donkere graphic novel als In the Pines, maar die ook een heel mooi knusboekje voor kinderen kan tekenen, zoals hij al bewees toen hij het door Freek de Jonge geschreven Met Annie en Joop naar de Bioscoop van tekeningen voorzag, of in het gouden boekje dat hij helemaal zelf schreef en tekende, Mika, het beerje dat niet slapen wilde. Hij wist de jaren vijftig daarin prachtig nostalgisch op te roepen zonder oubollig te worden, wat ik heel knap vind.
Datzelfde kunnen we eigenlijk wel zeggen van dit ” blinkende boekje”, dat net een maatje groter is dan de gouden boekjes en op iets beter papier gedrukt, waardoor de tekeningen nog beter tot hun recht komen. Freek de Jonge heeft een verborgen talent bij zichzelf aangeboord voor het schrijven van knusverhaaltjes, en die worden op de perfecte manier door Erik Kriek getekend. Voor ouders en grootouders die deze boekjes zullen gaan voorlezen zal het voor een deel een feest der herkenning zijn – kijk alleen maar eens naar de details, zoals de paraplubak die in de hal van het herenhuis staat waar dit verhaal begint – een houten ton met hoepeltjes erom.
Plu staat in die houten ton te wachten tot Tim, de teckel, hem haalt als de barones wil gaan wandelen, maar dan gaat het stormen en waait Plu weg. Hij komt in zee terecht en wordt door een jutter gevonden, en uiteindelijk krijgt hij een geheel nieuw leven en loopt alles goed af, zoals het hoort in dit soort verhaaltjes. Leuk. Een boekje om met heel veel plezier voor te lezen, want als volwassene kun je dan ook nog eens stiekem van zowel het verhaaltje als de tekeningen genieten. Het ultieme knusboekje!
- Freek de Jonge en Erik Kriek – Plu – Uitgeverij Rubinstein – ISBN 9789047622956
- Bestel het boekje hier bij een bekende webwinkel: Plu