de grappen van lambik
Naast de avonturen van Suske en Wiske werden er door Willy Vandersteen ook èènpaginagrappen gemaakt rond Lambik. Uit het eerste deel van de compilaties komt deze eenpaginastrip over het uithangbord.
Het deed mij onmiddellijk denken aan een van de lessen van een van de beste leraren die ooit gehad heb, de vormgever Ralph Prins, de man die onder meer het onvergetelijke monument in Kamp Westerbork gemaakt heeft.
Hij legde ons de tekst voor `Heden hier verse aardbeien te koop` – een bord dat ergens aan de kant van de weg stond en dat hij gefotografeerd had.
Nog een woord meer dan in de grap van Lambik dus, met de vraag wat daar weg kon? Dat bleek verrassend veel te zijn, want als je alleen aardbeien liet staan had dat bord aanzienlijk veel meer effect – voorbijrijdende automobilisten zagen nu wel in één oogopslag waar het om ging.
De grap wordt hier erg ver doorgevoerd, maar de kern van het verhaal is zo gek nog niet.
- uit De Grappen van Lambik 1 – Standaard Uitgeverij

© tekst en tekeningen Willy Vandersteen 2004 Standaard Uitgeverij