
h.p. lovecraft het onzienbare en andere verhalen bewerkt en geïllustreerd door erik kriek
H.P Lovecraft leefde van 1890 tot 1937 en publiceerde zijn verhalen vooral in pulpblaadjes. Pas na zijn dood werd hij echt ontdekt en verwierf hij een zekere cultstatus als de vader van de Amerikaanse horror, want zijn verhalen bleken toch beter te zijn dan je zou denken als je alleen naar het uiterlijk van die pulptijdschriftjes keek. De heruitgaves van zijn verhalenbundels werden altijd gelezen door liefhebbers van griezelverhalen, en ze hebben heel wat andere schrijvers geïnspireerd.
En ook striptekenaars werden door Lovecraft geïnspireerd, want in de jaren vijftig bracht EC Comics een hele reeks zeer succesvolle horrorstrips uit, totdat ze verboden werden (de horrostrips zouden te gevaarlijk zijn voor de tere kinderziel). Hele generaties stripmakers werden dan weer door die strips beïnvloed, tot en met bekende stripmakers als Charles Burns toe.
En nu maakte Erik Kriek de cirkel weer mooi rond door in de stijl van die prachtige zwart-wit horrorstrips uit de jaren vijftig een aantal verhalen van de grootmeester van het horrorverhaal, H.P Lovecraft, te bewerken en te “illustreren” – hij maakte er gewoon fabelachtig mooie strips van.
Het Onzienbare en andere verhalen werd al in 2012 door Oog & Blik, samen met de Bezige Bij, uitgebracht, maar was al een tijdje niet meer te krijgen. Nu wordt het door Uitgeverij Scratch heel mooi opnieuw uitgebracht als fraaie hardcover op hetzelfde formaat als In The Pines, het internationale succes van Kriek, en aangevuld met een “dossier” – een aantal pagina’s met schetsen, een nawoord, en een portret van Lovecraft en van Kriek.
Voor de liefhebbers van horror, van goede strips, van het werk van Erik Kriek en van geschiedenis, want je krijgt hier ook nog eens een paar pareltjes uit de geschiedenis van het horrorverhaal van bijna honderd jaar oud, daar mag je ook wel even bij stil staan. Een absolute aanrader dus!
- Erik Kriek – HP Lovecraft – Het Onzienbare en andere verhalen – Scratch – ISBN 9789493166004
- Bestel het boek hier bij een bekende webwinkel: Het onzienbare en andere verhalen
© Bewerking en tekeningen Erik Kriek 2019 Scratch Books