
willy vandersteen, marc legendre, charel cambré de kronieken van amoras de zaak krimson #2

Een androïde rekent af met haar schepper…

De schurk Krimson en zijn gluiperige knecht Achiel

Lambik ziet zichzelf in de supermarkt op een beeldscherm verschijnen…

Suske en Wiske komen in actie.

Suske en Wiske op pad met het koffertje van Krimson

Slapstick met Lambik
© Willy Vandersteen, Marc Legendre (scenario) en Charel Cambré (tekeningen) 2017 Standaard Uitgeverij
Scenarioschrijver Marc Legendre en tekenaar Charel Cambré slaagden er met de stripserie Amoras in om Suske en Wiske definitief tot een strip voor volwassenen om te toveren. Suske en Wiske werden twee aantrekkelijke tieners, Lambik bleef dezelfde naïeve, goedwillende onnozelaar, Jerom de niet al te snuggere dommekracht en ook de andere hoofdfiguren behielden voor een groot deel hun eigen karakter – Professor Barabas en tante Sidonia vervullen hun rol in de zijlijn.
Na Amoras volgde een spin-off in de Kronieken van Amoras – De Zaak Krimson, waarin wordt onderzocht of Krimson altijd al een wraakzuchtige psychopaat is geweest of is er in zijn verleden iets gebeurd waardoor hij een schurk is geworden?
Het mooie van dit verhaal in drie delen, waarvan dit deel 2 is, is dat er op een slimme manier een aantal verhaallijnen door elkaar heen lopen. Dat kan al heel gemakkelijk door de tijdreismachines van Barabas, maar in dit geval duiken er ook nieuwe hoofdfiguren op die een andere strijd lijken aan te gaan. De verhaallijnen komen in dit tweede deel nog niet allemaal bij elkaar, maar de herrinneringen van Lambik, waarin zijn eerste ontmoeting met Krimson uitgebreid wordt neergezet, wordt steeds interessanter.
De Kronieken van Amoras is absoluut geen strip voor kinderen, zoals Suske en Wiske. Niet alleen omdat die de verhaallijnen waarschijnlijk al heel snel niet meer kunnen volgen, maar ook omdat de strip vaak wel erg donker en somber van toon is. Suske en Wiske lopen hier rond in een heel wat realistischer en hardere wereld dan in de humoristische wereld van “Suske en Wiske”. Toch is ook hier gelukkig ruimte voor humor en slapstick, vooral dankzij Lambik. En dat zorgt dan weer voor een mooie balans. Spannend, leuk en goed getekend. Een aanrader.
- Willy Vandersteen, Marc Legendre en Charel Cambré – De Kronieken van Amoras – De Zaak Krimson #2 – Standaard Uitgeverij – ISBN 9789002263170
- Bestel de strip hier bij een bekende webwinkel: De Zaak Krimson #2