
herman de vries all all all werk 1957-2019 gerhard-altenbourg-prijs 2019
De Nederlandse kunstenaar herman de vries (hij wil zijn naam graag zonder hoofdletters gespeld zien) woont al heel lang in Duitsland, en heeft daar minstens net zo veel geëxposeerd als in Nederland. In 2019 kreeg hij er de Gerhard-Altenbourg-Preis 2019 voor zijn oeuvre, en naar aanleiding daarvan is er tot januari 2020 een tentoonstelling te zien in het Lindenau Museum Altenburg. Bovendien is er een fraaie catalogus verschenen met een overzicht van zijn werk tussen 1957 en 2019. Als je dat even tot je door laat dringen betekent dat meer dan zestig jaar actief kunstenaarschap.
Het begon met zero, het minimalisme in de kunst, en ook daar was de vries al een opvallende persoonlijkheid die werk maakte dat er uit sprong. Maar toen hij zich volledig ging richten op de natuur werd zijn werk pas echt fascinerend, en dat kun je in de catalogus en op de tentoonstelling ook echt goed waarnemen.
De opmerkelijke manier waarop de vries het verzamelen van bladeren of het verzamelen van grond en die grond uitsmeren op papier weet om te zetten in kunst is verbazingwekkend en tegelijk onontkoombaar – hij schept op bedrieglijk eenvoudige wijze pure visuele poëzie. Geweldig.
- herman de vries – all all all – werke 1957-2019 – Gerhard- Altenbourg-Preis 2019 – Lindenau Museum Altenburg – Deutscher Kunstverlag.
- Bestel het boek hier bij een bekende webwinkel: herman de vries all all all

herman de vries, vegetatie, 2007, gedroogde planten op met papier beschutte platen, (40 x) 40 x 40 cm, © herman de vries

Renata’s as, 2006-2019 – as op papier © herman de vries

Gedroogde vacciniumbladeren op papier , 1992 © herman de vries