giacomo pedicini hypothesis for a memory
Giacomo Pedicini is een bassist en componist uit Napels die de grenzen opzoekt – van zijn instrument, de bas, maar ook van de muziek, want zijn muziek is nergens onder te vangen – het heeft elementen van minimal music, van jazz, wereldmuziek, folk zelfs, avantgardistische experimentele muziek waarbij met elektronica gewerkt wordt, het kan bij hem werkelijk alle kanten op gaan.
Dat levert het ene na het andere varbazingwekkende meesterwerkje op, van het opmerkelijke Hard Boiled tot het volstrekt ongrijpbare Haiku Leftovers.
En dan was er ook nog dit album, Hypothesis for a memory, met zoals hij het zelf omschrijft “muziek die ontstaat als de elektrische bas de kamer verlaat voor een dansende droom in ons hoofd”. Pedicini speelt hier verschillende elektrische bassen, Rhodes, percussie, effecten, production en gekte (madness).
Het levert een fascinerend album op waarin de bas volledig centraal staat, maar op een manier zoals je hem nooit eerder gehoord hebt. Fantastisch.
Op Bandcamp kun je het hele album beluisteren en vervolgens voor een belachelijk laag bedrag aanschaffen
- Giacomo Pedicini – Hypothesis for a memory – Bandcamp
Luister hier naar een paar fragmenten:
